Forum www.glikemia.fora.pl Strona Główna www.glikemia.fora.pl
cukrzyca - cichy zabójca
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CHLEB na CUKRZYCĘ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.glikemia.fora.pl Strona Główna -> Dieta, ruch i odpoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta
Gość






PostWysłany: Śro 17:40, 19 Sty 2011    Temat postu: CHLEB na CUKRZYCĘ

CHLEB. Przepis WZORCOWY wypieku CHLEBA na CUKRZYCĘ (mini chlebki).

KASZĘ jaglaną __400g. oraz KASZĘ gryczaną, również __400g. gotujemy w jednym garnku (pojemność 4,0l.) przez ok. 15 minut. Do gotowania dodajemy 2,5 l. wody.

PRZYPRAWY TO:
Sól kamienna nieoczyszczona, również pieprz, kminek, ew. ziała wg uznania. Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 5-10 minut.

UGOTOWANE OBIE KASZE (MASA RAZEM 800 GRAM), WCHŁANIAJĄ WTEDY:
Całą użytą (2,5l.) do gotowania wodę, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. mini chlebków. Do tego właśnie zestawu składników (dwa rodzaje kasz) dodajemy suchą masę: 150 gram OTRĄB PSZENNYCH i dokładnie mieszamy łyżką. Otręby chłoną wówczas dużo wody, którą uzupełniamy wlewając ok. 0,5 litra przegotowanej wody.

Dużą łyżką stołową nabieramy zmieszaną masę tj. obie kasze wraz z otrębami. Z takiej objętości FORMUJEMY chleb tzw. cienkie mini chlebki (ugniatamy palcami). Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy. PIECZEMY w piekarniku (temp. 250oC przez ok. 50-60 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. przyrumienienia.

ISTOTNE:
Wszelkie dodatki np. miód, rodzynki, WYKLUCZONE !! Takie dodatki sprzyjają otyłości i cukrzycy typu 2.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dosia
Gość






PostWysłany: Śro 17:42, 19 Sty 2011    Temat postu:

JEST TO EWENEMENT W SKALI KRAJU I CAŁEJ EUROPY:

Niezwykle ważna jest też wiedza z książki, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. W rozdziale NR 35, zamieszczono kompendium wiedzy nt: afrodyzjaki, seks, hormony, testosteron.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta
Gość






PostWysłany: Śro 17:44, 19 Sty 2011    Temat postu:

CHLEB na CUKRZYCĘ, STANOWI AKTUALNIE O SILNYM UKŁADZIE IMMUNOLOGICZNYM:

Organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego; iż GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Złe to, WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dosia
Gość






PostWysłany: Śro 17:46, 19 Sty 2011    Temat postu:

WAŻNE:
GLUKOZA naturalna; to ryż, wszystkie kasze, owoce, warzywa. Logika myślenia, postęp, spokój. Również produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu.
GLUKOZA nienaturalna; to mąka, cukier. Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta
Gość






PostWysłany: Śro 17:47, 19 Sty 2011    Temat postu:

TAKA KOMPOZYCJA SKŁADNIKÓW, RÓWNIEŻ KOLEJNOŚĆ PRZYGOTOWANIA:
Tj. gotowanie, a następnie pieczenie tworzą strukturę żywieniową, która w sposób zadawalający poprawia wszelkie parametry zdrowotne organizmu człowieka; a w szczególności wydolność seksualną organizmu. Wystarczy porównać: Chiny 1,2 mld ludzi, Indie 900 mln oraz wszystkie Ludy Dalekiego Wschodu; jak pracują i jak skutecznie się rozmnażają, to wszyscy wiemy. Skąd czerpią energię, to oczywiste, że z ryżu i kasz, a jaki czynią przy tym postęp cywilizacyjny, to tylko Im pogratulować.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy
Gość






PostWysłany: Śro 17:49, 19 Sty 2011    Temat postu:

PLUSY:
CHLEB na CUKRZYCĘ, podnosi poziom cukru po spożyciu o 21% wzrostu, tzw. NISKIE węglowodany. Zapobiega otyłości i cukrzycy typu 2. Nie wywołuje wzdęć i nie tworzy zaparć.

MINUSY:
Aktualnie brak sklepu lub piekarni, która wytwarza i sprzedaje ten produkt.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta
Gość






PostWysłany: Śro 17:50, 19 Sty 2011    Temat postu:

TO ODŻYWIANIE NIE JEST DROGIE, ALE WRĘCZ WYJĄTKOWO TANIE:
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 17:34, 14 Sie 2011    Temat postu:

Nie ma diety uniwersalnej
- Na samym początku odwołać się trzeba do definicji diety, jako „powszechnego w danej społeczności sposobu zaspokajania potrzeb pokarmowych z wykorzystaniem fizycznie i ekonomicznie dostępnych środków żywnościowych”.

Każdy z nas jest więc na diecie, a dieta odchudzająca jest tylko jednym ze sposobów żywienia
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
F86
Gość






PostWysłany: Czw 23:32, 28 Cze 2012    Temat postu:

Zakalcowate gnioty, razowe podróby i nadmuchana wata to przeboje półek z pieczywem.

Kiedyś chleb usychał i oddawało się go dla konia. Dziś kruszy się podczas krojenia i paskudnie pleśnieje.
Jak odróżnić prawdziwy chleb od supermarketowej tandety? O tym w czwartym odcinku programu "Wiem co jem".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janina z Trójmiasta
Gość






PostWysłany: Czw 8:09, 01 Lis 2012    Temat postu: JAK MOGĘ SCHUDNĄĆ?

JAK MOGĘ SCHUDNĄĆ?

Lekarz rodzinny kazał mi schudnąć, bo pomimo kilku zmian leczenia, rodzajów i dawek insulin ciągle są problemy z wysokim cukrem. On mówi, że błąd jest w diecie. A ja się pytam, skąd mam wziąć pieniądze na chude wędliny i wszystkie zdrowe produkty, które są dużo droższe od zwykłych? Cukrzycę mam od 27 lat (skończyłam 50 lat), mam już powikłania w nerkach i oczach. Muszę brać insulinę kilka razy dziennie, do tego mnóstwo dodatkowych leków (na same leki wydaję ponad 260 zł, a gdzie opłaty, jedzenie, proszek do prania itd.). Rentę mam śmiesznie niską, bo 520 zł, która nie starcza na najważniejsze rzeczy. Czy są jakieś przepisy, sposoby diet i leczenia, które pomogą mi schudnąć, ale nie będą wymagały tylu wydatków? Ja po prostu nie mam skąd wziąć pieniędzy.
Janina z Trójmiasta



Często spotykamy osoby, zwłaszcza w wieku emerytalnym, z trudem wiążące „koniec z końcem”. Od lat kolejni politycy prześcigają się w zapewnieniach, że oto oni mają receptę na poprawę sytuacji finansowej obywateli, szczególnie tych uboższych. Kiedy jednak rozpoczną wiekopomne reformy, to na ogół okazuje się, że nie ma w nich miejsca na szarego obywatela bo jakimś zrządzeniem losu szary obywatel bynajmniej nie równa się obywatelowi statystycznemu. A z doświadczenia wynika, że lepiej może być tylko statystycznemu. Tyle polityka.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 8:10, 01 Lis 2012    Temat postu:

JAK MOGĘ SCHUDNĄĆ? | 2

A co do diety cukrzycowej (nie mylić z dietą poselską czy hollywoodzka) to ona wcale nie musi być najdroższa na świecie. Okazuje się, że istnieje na jej temat wiele nieporozumień. Część osób uważa, że by wypełnić lekarskie zalecenia wystarczy nie słodzić i ograniczyć słodkie pokarmy. Inni sądzą, że dieta cukrzycowa to specjalna żywność dietetyczna, wysokogatunkowe mięsa i delikatesowe wędliny. W diecie cukrzycowej chodzi natomiast o zdrowe, czyli naturalne odżywianie się, jednakowo korzystne dla pacjenta z cukrzycą, jak i dla osoby zdrowej: właściwe proporcje podstawowych składników żywieniowych oraz potrzebnych witamin i soli mineralnych, dostosowanej kaloryczności, rozkładu posiłków w ciągu dnia.

Drugi bardzo ważny element diety cukrzycowej to obliczanie ilości węglowodanów w posiłkach, ponieważ to od nich zależą wahania poziomów glukozy we krwi Wróćmy do początkowej kwestii, czy dieta cukrzycowa naraża pacjenta na nadmierne wydatki? Moim zdaniem nie musi. Pacjent, który wdroży leczenie dietetyczne będzie jadł trochę mniej, będzie kupował pokarmy w zwykłych cenach lub tańsze, np. chudy nabiał zamiast tłustego, chude mięso wołowe lub z drobiu zamiast wieprzowiny. To mit, że „chude” wędliny są dietetyczne. Akurat szynka, nawet ta bez widocznego tłuszczczyku, jest bardzo tłusta.

Czy nie byłoby lepsze dla zdrowia zjeść zamiast szynki kawałek ryby?

A na pewno nie byłoby drożej. W diecie cukrzycowej znaczące miejsce powinny zajmować warzywa i jarzyny -. nie są drogie, zwłaszcza w sezonie truskawki latem, jabłka jesienią itd..

Dieta cukrzycowa kosztuje przede wszystkim trochę wysiłku, zwłaszcza na początku, gdy będziemy się starali zmienić przyzwyczajenia żywieniowe. Dobrze by też było przyrządzać posiłki w domu. Nie ma lepszego sposobu na obniżenie kosztów (praca własna obniży koszty). Zapomnijmy więc o jakiejś specjalnej dietetycznej żywności. Pacjent z cukrzycą powinien jeść te same naturalne i zdrowe produkty, co każdy zdrowo odżywiający się człowiek.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 8:11, 01 Lis 2012    Temat postu:

JAK MOGĘ SCHUDNĄĆ? | 3

Komentarz

Stosowanie diety rozumianej jako zdrowe racjonalne odżywianie to podstawa leczenia cukrzycy typu 2. Celem takiego leczenia jest obniżenie wartości cukru we krwi, poziomu lipidów (cholesterol, triglicerydy) oraz utrzymanie prawidłowej lub zmniejszenie nadmiernej masy ciała. Odległym skutkiem powinna być redukcja ryzyka powikłań naczyniowych.

Jeśli pacjent nie przyswoi sobie zasad diety cukrzycowej oraz nie zaakceptuje celów leczenia, trudno będzie mu cokolwiek zmienić w swej diecie. Pozostanie przy wieloletnich nawykach zgodnie z maksyma, że przyzwyczajenia to druga natura człowieka. Ilość spożywanych pokarmów, ich kaloryczność i skład oraz stosowane leczenie (insulina lub leki doustne) muszą być w równowadze.

Proszę zwrócić uwagę, dawki leków mierzymy bardzo precyzyjnie. A posiłki?

Wielu pacjentów kieruje się wyczuciem, a ono jest przecież subiektywne i bywa i zwodnicze, i zawodne. Najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonej dietetyczki, omówić z nią dotychczasowy jadłospis i zdać się na zaproponowany przez nią prawidłowy rodzaj żywienia. Warto też posługiwać się tabelami dietetycznymi podającymi skład i zawartość poszczególnych składników pokarmowych.

Nie twierdzę, że pacjent z cukrzycą powinien nieustannie liczyć, ile czego wolno mu zjeść – w przybliżonym oszacowaniu ilości węglowodanów znakomicie może pomóc system zamienników (jednostek) węglowodanowych. Stosujący go pacjenci z pewnością potwierdzą, że system ten jest bardzo pomocny przy ocenie dań na proszonym obiedzie u znajomych i mieści się w granicach rozsądku.

dr n. med. Piotr Barczyński

Diabetyk 11/20132
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.glikemia.fora.pl Strona Główna -> Dieta, ruch i odpoczynek Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin