Autor Wiadomość
Dancia
PostWysłany: Pon 17:32, 16 Lip 2012    Temat postu:

Chyba chodzi wlasnie o to,by starsi ludzie po cichutku umierali.To taka przyzwolona eutanazja.Sama widzialam bedac w szpitalu,ze starszymi,chorymi ludzmi nie zajmuja sie ani lekarze,ani pielegniarki.

Oslabionemu czlowielowi postawia talerz z jedzeniem,lecz
»niestety smutna to prawda, legalnej eutanazji państwo z kościołem przeciwstawiają się zgodne , lecz ta cicha eutanazji ma codziennie miejsce w niby placówkach zdrowia. Sama byłam świadkiem , jak chorym stawiono
posiłek , wiedząc o tym , że nie są oni w stanie samodzielnie go zjeść. Myślę , że wielu ...pacjentów umierało po prostu z głodu / jeżeli nie mieli bliskich /. Ale Solidarność walczyła o takie państwo - więc je ma
flozy.rosesabba@yahoo.com
PostWysłany: Pią 9:16, 04 Maj 2012    Temat postu: Floozy.Alkohol zapewnia efekt ochronny i redukuje śmiertelno

Floozy.Alkohol zapewnia efekt ochronny i redukuje śmiertelność

Ranni pacjenci są mniej zagrożeni śmiercią w szpitalu, jeżeli w ich krwi znajduje się alkohol, tak wynika z badania przeprowadzonego przez University of Illinois, Chicago School of Public Health. Mało tego, im więcej alkoholu, tym większe szanse na przeżycie. Prace te ukażą się w przeglądzie Alcohol, w grudniowym wydaniu.



Główny autor badania, dr Lee Friedman, mówi: absolutnie nie zachęcamy nikogo do picia. Upojenie alkoholowe, nawet to najmniejsze, jest związane z większym ryzykiem urazu. Aczkolwiek, po urazie, jeżeli jesteś pijany, wydaje się, że alkohol ma niewielki ochronny efekt.

Dr Friedman przeanalizował dane na temat 190 612 pacjentów, zebrane w bazie Illinois Trauma Registry w latach 1995 – 2009. Poziom alkoholu we krwi u przyjętych pacjentów rozciągał się od 0 do 0,5%. Z tej grupy, 6 733 osoby zmarły w szpitalu.

Badacz przestudiował powiązanie stężenia alkoholu ze śmiertelnością w szpitalu w wyniku takich urazów jak złamania, obrażenia wewnętrzne i otwarte rany.

Alkohol miał korzystne działanie u wszystkich tych pacjentów, z wyjątkiem poparzeń.

Efekt ochronny rozciągał się od najniższego stężenia we krwi (poniżej 0,1%) do największego (powyżej 0,5%).

Dr Friedman mówi: przy najwyższych stężeniach alkoholu we krwi zaobserwowaliśmy blisko 50% spadek śmiertelności. Ten efekt ochronny utrzymywał się nawet wtedy, gdy wzięliśmy pod uwagę ciężkość urazu oraz inne czynniki, o których wiemy, że są silnie powiązane ze śmiertelnością szpitalną po urazach.

Niewiele badań do tej pory przyjrzało się fizjologicznym mechanizmom związanym z alkoholem i urazami u ludzi. Niektóre eksperymenty przeprowadzone na zwierzętach wykazały, iż alkohol działa ochronnie na poziomie neurologicznym, ale zazwyczaj takie prace dają sprzeczne rezultaty, ze względu na różne kryteria, jakie stosuje się dla ludzi i zwierząt.


http://www.biomedical.pl/aktualnosci/alkohol-zapewnia-efekt-ochronny-i-redukuje-smiertelnosc-8796.html
insulinka
PostWysłany: Śro 6:20, 14 Wrz 2011    Temat postu: Funkcja nerek w organizmie człowieka

Funkcja nerek w organizmie człowieka w dobie powszechnego stosowania konserwantów, barwników i ulepszaczy staje się coraz bardziej utrudniona, co prowadzi do wielu schorzeń.

Już niebawem w Poznaniu podczas Kongresu Top Nephrological Trends wybitni specjaliści przybliżą problem przewlekłej choroby nerek w Polsce i na świecie, której powodem są choroby naszej cywilizacji: otyłość, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.

Kongres został w tym roku wzbogacony o aspekty szkoleniowe, które zainteresują szerokie grono lekarzy. Od dziś na stronie www.termedia.pl oraz na Facebooku będziemy zamieszczać pytania. Wśród osób, które udzielą co najmniej 4 poprawnych odpowiedzi, wyłonimy zwycięzców.

Nagrodami w tym tygodniu będą: zniżka na udział w Kongresie TNT oraz książka pt. Leksykon chorób nerek i terapii nerkozastępczej Bolesława Rutkowskiego i Przemysława Rutkowskiego. Życzymy powodzenia!

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group