Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pią 22:29, 10 Maj 2013    Temat postu:

Pijaczki z PSD w Koszalinie
Gość
PostWysłany: Wto 11:50, 18 Gru 2012    Temat postu:

można dopoki ręce nie zabolą
Gość
PostWysłany: Śro 7:38, 26 Wrz 2012    Temat postu:

Czy można pić alkohol w cukrzycy typu 2 ?
Jurna Ewcia
PostWysłany: Czw 19:07, 20 Wrz 2012    Temat postu:

jeszcze po kropelce, jeszcze po kropelce, póki wódzia jest w butelce....
Zdrowie Danuśki Cebulowej !!!
Liliana
PostWysłany: Śro 8:05, 19 Wrz 2012    Temat postu:

Świąteczne przyzwolenie - Kapka alkoholu dla cukrzyka

:wg Ilony Stec





"Biała" - pieczona, smażona, gotowana. Jeszcze sycący żurek, szynki, kiełbasy. pieczenie, pasztety... Do tego ogromne ilości jaj w majonezowych sosach i obowiązkowe baby, mazurki, serniki - to tradycyjny zestaw świąteczny, którego na wielkanocnych stołach zabraknąć nie może. Takim pokusom oprzeć się nie sposób. (...)



- Ja sama udzielam swoim pacjentom w święta pewnej "dyspensy", nawet na odrobinę alkoholu
- mówi doktor Danuta Cybulska, diabetolog z koszalińskiej "Polikliniki" MSWiA, opiekująca się pacjentami chorymi na cukrzycę.
- Przecież życie jest życiem. Zawsze staram się jednak uświadomić im, że mimo świąt, choroba wciąż jest i należy o tym pamiętać.





(...)
Osoby chore na cukrzycę i choroby układu krążenia - bo mają one podobną dietę - nawet w czasie świąt powinny starać się jeść chude wędliny i mięso, a ponadto ryby (można zarówno chude, jak i tłuste). W ich świątecznym menu powinno też znaleźć się dużo warzyw i owoców, a ponadto odtłuszczone produkty i przetwory mleczne oraz gruboziarniste pieczywo.
Odrobina oleju do potraw nie zaszkodzi, ale majonez już zdecydowanie jest odradzany. W niewielkich ilościach dozwolone jest i ciasto, ale też nie każde. Najlepsze byłoby drożdżowe, jednak bez kruszonki i lukrowej polewy.




Można też pozwolić sobie na kawałeczek sernika, z bakaliami nawet, byle bez podkładu z ciasta i bez polewy, czyli - wiedeński, ewentualnie sernik "na zimno" z galaretką i owocami. Inne ciasta, lepiej sobie darować.
Osoby chore na schorzenia wątroby powinny zdecydowanie unikać potraw tłustych, smażonych, pieczonych, duszonych, smalcu, majonezu. Powinny też ograniczyć jedzenie jajek.


http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090410/ZDROWIE/973516331












http://www.sukces.fora.pl/diety,13/jak-pogodzic-cukrzyce-ze-sportem,233.html

http://www.fobia.fora.pl/anoreksja-bulimia-zdrowe-zywienie,5/slodki-fotoreportaz-z-koszalina,3182.html#5794


http://www.psychoterapia.pun.pl/viewtopic.php?pid=617#p617

http://www.senior.pun.pl/viewtopic.php?pid=543#p543


http://www.mojeklasy.pun.pl/viewtopic.php?pid=275#p275


http://www.glikemia.fora.pl/pochwala-sukcesu,20/slodki-fotoreportaz-z-koszalina,14.html#1153
Gość
PostWysłany: Czw 23:22, 28 Cze 2012    Temat postu:

Leczenie Uzależnień
Kudowa Zdrój,
tel.
601 85 00 33

Skutecznie, Dyskretnie, Komfortowo,
AA
PostWysłany: Czw 15:22, 28 Cze 2012    Temat postu:

Obecnie stawia się raczej na edukację pacjenta, tak by wiedział, jak działa alkohol na przebieg cukrzycy i by wiedział kiedy i jak go używać. Oczywiście chodzi o okazjonalne wypijanie ograniczonej ilości alkoholu – ok. 10-15 g. Zdecydowanie zabronione jest jednak picie systematyczne, nawet bardzo małych ilości trunków, gdyż może prowadzić nawet do nałogu. Nikt z tego powodu nie powinien namawiać osób chorych na cukrzycę do picia.

Jeśli jesteś chory na cukrzycę typu 2 i musisz wypić, pamiętaj, by nie przekraczać 20 g czystego alkoholu, trunek wysokoprocentowy rozcieńcz najlepiej wodą, unikaj picia alkoholi zawierających cukry, np. likiery. Jeśli pijesz, nie pij sam. Osoby towarzyszące powinny wiedzieć o Twojej chorobie, by w razie potrzeby powiadomić o tym lekarza.
AA
PostWysłany: Czw 15:20, 28 Cze 2012    Temat postu: Czy można pić alkohol w cukrzycy?

Czy można pić alkohol w cukrzycy typu 2?


Największym zagrożeniem dla osób z cukrzycą jest hamowanie wytwarzania i wydzielania glukozy przez wątrobę, co w konsekwencji może prowadzić do niedocukrzenia (hipoglikemii) często groźnej dla życia. Dodatkowo chory będący pod wpływem alkoholu może nie rozpoznać objawów obniżonego poziomu cukru, co opóźnia interwencję i grozi niebezpiecznymi powikłaniami.





Alkohol powoduje wzrost wytwarzania ciał ketonowych



Alkohol powoduje zaburzenia przemiany materii, w tym negatywnie wpływa na gospodarkę węglowodanową (cukrową). Ma to negatywne następstwa dla zdrowia.

Alkoholowe niebezpieczeństwa dla cukrzyka

•Największym zagrożeniem dla osób z cukrzycą jest hamowanie wytwarzania i wydzielania glukozy przez wątrobę, co w konsekwencji może prowadzić do niedocukrzenia (hipoglikemii) często groźnej dla życia. Dodatkowo chory będący pod wpływem alkoholu może nie rozpoznać objawów obniżonego poziomu cukru, co opóźnia interwencję i grozi niebezpiecznymi powikłaniami.

•Alkohol, wpływając na metabolizm, wzmaga procesy beztlenowych przemian glukozy, prowadzących do wytworzenia w nadmiarze ciał ketonowych i kwasu mlekowego. Ich nadmiar jest odpowiedzialny za groźne dla życia powikłania w postaci kwasicy, a nawet śpiączki.

•Większe dawki alkoholu źle wpływają na ciśnienie krwi, powodując jego podwyższenie. Nadciśnienie tętnicze jest jednym z czynników zwiększających ryzyko powikłań w cukrzycy.

•Powikłania cukrzycy typu 2 takie jak mikro- i makroangiopatie dotyczą większości narządów. Uszkadzają nerki, serce, wątrobę, trzustkę. Te same narządy są bezpośrednio uszkadzane przez alkohol.

•Kolejnym ważnym czynnikiem pogarszającym rokowanie u osób z cukrzycą typu 2 i nadużywających alkohol jest to, że zaniedbują one dużo częściej leczenie.

Jak widać na powyższych przykładach alkohol nie służy chorobie. Jeszcze nie dawno panowało przekonanie, że alkohol w cukrzycy typu 2 powinien być całkowicie zakazany. Wychodzono z założenia, że ma on działanie szkodliwe, utrudnia samokontrolę i leczenie cukrzycy. Słuszność tego stwierdzenia nie jest jednak dla wielu wystarczającym argumentem, by całkowicie odrzucić alkohol.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group