Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Czw 14:17, 12 Wrz 2013    Temat postu:

...
Gość
PostWysłany: Wto 11:36, 18 Gru 2012    Temat postu:

Ona ma 3 cukrzyce
Gość
PostWysłany: Czw 9:41, 08 Lis 2012    Temat postu:

Czy Ewa ma cukrzyce?

Alkohol w PSD-


http://www.naszaprasa.fora.pl/viewimage.php?i=310


http://www.mmbydgoszcz.pl/301834/2010/4/2/jak-nie-przytyc-w-swieta-wielkanocne?category=news

http://www.klaun.fora.pl/forum-testowe,1/kapka-alkoholu-dla-cukrzyka,20.html#158

http://forum.gp24.pl/swiateczne-przyzwolenie-t74800/

http://www.senior.pun.pl/viewprintable.php?id=91

http://portall.eu.interia.pl/dieta-osob-starszych-4.html

http://www.naszaprasa.fora.pl/dla-kazdego,1/kapka-alkoholu-dla-cukrzyka,10.html
Gość
PostWysłany: Śro 7:42, 26 Wrz 2012    Temat postu:

Ta historia dużo mówi o świecie, w którym wykonuje swoją pracę: świecie wszechobecnej korupcji (pojawiły się dowody sugerujące, że za jej aresztowaniem stał człowiek, o którym wcześniej pisała, że ma powiązania z siatką pedofilską), w którym dziennikarze są łatwym celem dla bandytów.
glikemia
PostWysłany: Pią 22:28, 08 Cze 2012    Temat postu: też zbierają podpisy

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejski w Koszalinie włączyło się w ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o uznanie cukrzycy za chorobę społeczną. – Państwo powinno objąć nas kompleksową opieką – tłumaczą powtórną inicjatywę.
W wielu krajach europejskich diabetycy mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony rządu i ministerstwa zdrowia. Lekarze też przechodzą dodatkowe szkolenia, by wiedzieć, jak najlepiej pomóc chorym.

– Stowarzyszenie ma trzy miesiące na zebranie stu tysięcy podpisów, by projekt uchwały trafił do sejmu – informuje Krystyna Kasper, przewodnicząca Oddziału PSD. – Nasz kraj jest jedyny w Europie, który nie uznaje cukrzycy za chorobę społeczną. Nie możemy liczyć ze strony państwa na niezbędną pomoc. Wystarczy spojrzeć na wzrost cen pasków do glukometrów, insuliny. Lekarze często odmawiają skierowań na specjalistyczne badania, które powinniśmy wykonywać regularnie. Poza tym ograniczają ich przepisy, które zabraniają im przepisywać tyle pasków do glukometrów, ile potrzebujemy. Dlatego zamiast robić pomiary cukru siedem, osiem razy dziennie, mierzę poziom trzy, cztery razy dziennie. W ten sposób tracę kontrolę nad chorobą.
Cukrzyca zbiera coraz większe żniwa wśród dzieci i dorosłych. Choroba ma wiele odmian: wrodzona, ciążowa, polekowa, pooperacyjna, postresowa. Może być insulinoniezależna i insulinozależna.
W Koszalinie od lat diabetycy spotykają się w siedzibie Oddziału PSD przy ul. św. Wojciecha 1 na Rokosowie. Odbywają się w niej szkolenia, wykłady lekarza diabetologa. Chorzy uczą się właściwej diety, mierzenia poziomu cukru. Tam też można składać podpisy.


W sobotę, 9 czerwca, o godz. 11 w sali 300 Urzędu Miejskiego, członkowie Oddziału spotkają się na zebraniu sprawozdawczym. W programie wykład szkoleniowy dr Danuty Cybulskiej. To też okazja do podpisania się pod projektem ustawy.
– Będzie również poczęstunek i loteria fantowa - dodaje Krystyna Kasper.
(ejm)


http://www.miasto.koszalin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=872:cukrzycy-te-zbieraj-podpisy&catid=1:dzi-w-gazecie&Itemid=1
Mechuchu
PostWysłany: Pon 7:02, 14 Maj 2012    Temat postu:

Jak widze wiara w bajki jest w polskim spoleczenstwie zdrowo zakorzeniona. Nic dziwnego ze bezkarnie mozna je karmic sola odpadowa bez poniesienia konsekwencji za trucie. Co za prymitywny narod.
Gość
PostWysłany: Pon 14:30, 03 Paź 2011    Temat postu:

posyłajcie dzieci jeszcze wiecej do Mc donalds i tym podobnych napewno to pomoże i kupować wszystko co ma E to też bardzo pomaga .
insulinka
PostWysłany: Śro 6:23, 14 Wrz 2011    Temat postu: Coraz więcej osób choruje na cukrzycę

Coraz więcej osób choruje na cukrzycę
Z kraju;2011-09-09 [PAP]


W ciągu najbliższych 20 lat liczba cukrzyków w Polsce podwoi się - wynika z danych resortu zdrowia. Obecnie na cukrzycę choruje około 2 mln osób, w całej UE jest ich 53 mln.

Dane dotyczące chorych na cukrzycę w Polsce przedstawił wiceminister zdrowia Adam Fronczak. Na posiedzeniu Komisji Zdrowia dyskutowano o wyzwaniach jakie stoją przed Polską i krajami, które będą sprawowały prezydencję w Unii Europejskiej w późniejszym czasie - Danią i Cyprem. W obradach uczestniczyli także przedstawiciele duńskiego parlamentu i resortu zdrowia.

Ambasador Danii Oestrup Moeller powiedział, że wśród najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed UE jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach związanych z cukrzycą, propagowanie społecznej akceptacji dla osób chorych oraz zdrowego stylu życia.

Konieczne jest zwiększenie dostępu do informacji o osobach chorych na cukrzycę i zwiększenie edukacji w tym zakresie. Jak mówił, ryzyko zachorowalności wzrasta zwłaszcza na wsi, gdzie trudniej dotrzeć z informacją.

Zarówno w Danii jak i w Polsce wiele przypadków cukrzycy jest niezdiagnozowanych. Obecnie - jak powiedział Fronczak - na cukrzycę choruje w Polsce 6,54 proc. społeczeństwa, czyli 2 mln osób. Według szacunków resortu zdrowia ta liczba ma się podwoić za 15-20 lat.

W Danii na cukrzycę choruje 270 tys. osób - 4,9 proc. społeczeństwa. Jak powiedział Ole Andersen z duńskiej Narodowej Rady Zdrowia, gdyby zostały ujęte w statystykach także przypadki niezdiagnozowane, liczba chorych na cukrzycę sięgałaby 7 proc.

Z szacunków wynika, że w 2025 r. w Danii na cukrzycę będzie chorować około 600 tys. osób. Za opiekę nad nimi odpowiedzialne są m.in. gminy i lekarze pierwszego kontaktu. Został też stworzony specjalny rejestr, w którym umieszczane są wszystkie wizyty lekarskie cukrzyków i zapisane im leki. Pozwala to monitorować jaka terapia podejmowana jest wobec chorych. Istnieje też narodowy program zdrowia, który powstał w 2003 roku.

W Polsce od 2010 r. obowiązuje "Narodowy program przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym". Większość działań skierowanych jest do dzieci i młodzieży, przygotowywane są także programy dla pielęgniarek i położnych. Cukrzyca zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, mają na nią wpływ nadwaga i otyłość. Fronczak poinformował, że koszty refundacji insulin wynoszą obecnie w Polsce 562 mln zł.(PAP)
Alba
PostWysłany: Sob 15:41, 22 Sty 2011    Temat postu:

Cukrzyca typu 1 najczęściej występuje w Ameryce Północnej – u jednej osoby na czterysta – i w Europie – u jednej osoby na pięćset.

Zupełnie wyjątkowym krajem jest Finlandia, gdzie częstość cukrzycy jest najwyższa – 3/1000 i jest najwięcej nowych zachorowań.

Prawdopodobnie wynika to z tego, że większość Finów pochodzi od stosunkowo niewielkiej grupy osadników.

W Polsce żyje według różnych szacunków między sto a dwieście tysięcy osób z cukrzycą typu I, a insuliną leczy się około 300 000 ludzi.
Jurek
PostWysłany: Sob 15:40, 22 Sty 2011    Temat postu: Ile osób choruje na cukrzycę?

Około 5% populacji choruje na cukrzycę. W 95% przypadków jest to typ 2. Prawdopodobnie przynajmniej połowa chorych na cukrzycę typu 2 nie jest zdiagnozowana.

W ostatnich latach liczba zachorowań dramatycznie wzrasta, zwłaszcza w krajach rozwijających się, coraz częściej wykrywa się też ten typ cukrzycy u dzieci. Niektóre populacje, jak Indianie Pima, są wyjątkowo podatne na tę chorobę (50% osób chorych).

Bogata w tłuszcze i węglowodany dieta jest dla nich zabójcza, ponieważ ich przodkowie przez wieki byli narażeni na głód i ich geny pozwalają wyjątkowo oszczędnie korzystać z pożywienia.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group