Forum www.glikemia.fora.pl Strona Główna www.glikemia.fora.pl
cukrzyca - cichy zabójca
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Korupcja i płatna protekcja w służbie zdrowia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.glikemia.fora.pl Strona Główna -> Pochwała sukcesu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marucha-www.pch24.p
Gość


PostWysłany: Pon 10:20, 11 Cze 2012    Temat postu: Korupcja i płatna protekcja w służbie zdrowia

Nowicka dopuściła się płatnej protekcji? Sprawa wraca do sądu

Posted by Marucha w dniu 2012-06-10 (niedziela)


Sprawa jednej z najobrzydliwszych polskojęzycznych postaci w naszej polityce, “obrończyni praw kobiet” Wandy Nowickiej, sponsorowanej przez producentów środków aborcyjnych, powraca – admin.

Czy wicemarszałek Sejmu odpowie za nielegalny lobbing i płatną protekcję? Sąd przyjął zażalenie obrońców życia i ponownie zajmie się wysoce podejrzanymi działaniami Wandy Nowickiej.

W listopadzie 2011 roku Fundacja Pro – prawo do życia zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nielegalnego lobbingu, płatnej protekcji i nielegalnej reklamy środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych przez Wandę Nowicką.

- Nasze podejrzenia bazują przede wszystkim na aktach sprawy, którą Wanda Nowicka wytoczyła wcześniej Joannie Najfeld, a w toku której ujawniono powiązania Wandy Nowickiej z koncernem Gedeon Richter, produkującym środki wczesnoporonne oraz koncernem IPAS, produkującym “wysysarki do dzieci” mówi w rozmowie z PCh24 Aleksandra Michalczyk, prawnik z Fundacji Pro – prawo do życia.

O sprawie informowaliśmy wcześniej na stronach PCh24.pl.

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, którą kierowała Wanda Nowicka, otrzymała dotacje od podmiotów zajmujących się produkcją środków antykoncepcyjnych, promocją antykoncepcji oraz produkcją i dystrybucją przyrządów służących do wykonywania aborcji. Przykładem może być fakt, iż z wpłat dokonanych przez Gedeon Richter sfinansowano m.in. druk materiałów edukacyjnych dla grup młodzieżowych Ponton zajmujących się m.in. edukacją seksualną w szkołach. Wśród wydrukowanych broszur znajdowała się broszura pt. “antykoncepcja po stosunku” zawierająca opis działania środka antykoncepcyjnego, którego producentem jest firma Gedeon Richter. Nazwa środka była wielokrotnie przywoływana w broszurze.

Niestety, odmówiono rozpoczęcia śledztwa w tej sprawie, bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.

- Prokurator bardzo szybko odmówił wszczęcia śledztwa, mówiąc lakonicznie, iż przestępstwa na pewno nie miały miejsca. Nie odniósł się do naszych zarzutów, nie przedstawił merytorycznego uzasadnienia, tylko – mówiąc kolokwialnie – stwierdził, że wie lepiej – tłumaczy Michalczyk.

Zachowanie prokuratora było tym bardziej skandaliczne, że o jego postanowieniu członkowie Fundacji dowiedzieli się… z mediów. Polska Agencja Prasowa otrzymała komunikat wcześniej, niż osoby zawiadamiające o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Rzecznik prasowy prokuratury Monika Lewandowska kłamała również w wypowiedziach prasowych, iż decyzja jest prawomocna.

Obrońcy życia nie zaniechali jednak działań w tej sprawie. Złożono zażalenie do Sądu, który przyznał rację członkom Fundacji.

W postanowieniu z dnia 22 maja 2012 roku Sąd stwierdził, że “Oskarżyciel Publiczny zaniechał (…) przeprowadzenia dowodów, które pozwoliłyby na pełne odtworzenie stanu faktycznego sprawy, a następnie kompleksową i prawidłową ocenę, czy doszło do zrealizowania czynów zabronionych (…)”, dlatego “decyzja Prokuratora o odmowie wszczęcia śledztwa była co najmniej przedwczesna”. Sprawa została przekazana Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście do ponownego rozpatrzenia. Sąd dodatkowo przygotował dla Prokuratury 4-stronnicowe uzasadnienie, w którym mówi o zaniechaniach i przedwczesnej decyzji Prokuratora, jak również daje mu wskazówki, by zbadać sprawę pod kątem przestępstwa płatnej protekcji i złamania przepisów prawa farmaceutycznego – tłumaczy Aleksandra Michalczyk.

Fundacja Pro – prawo do życia wystosowała również list do Prokuratora Generalnego, w którym prosi o czuwanie nad przebiegiem postępowania.

Marcin Musiał
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fin
Gość


PostWysłany: Pon 10:22, 11 Cze 2012    Temat postu:

Taka polskojezyczna, antypolska hiena majaca poparcie innych pejsatych hien. Przeciez Polska ma miec 15 milionow mieszkancow. To przeciez intratny interes na ktorym mnostwo kasy mozna sie dorobic
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~jc
Gość


PostWysłany: Pon 13:02, 25 Cze 2012    Temat postu:

Przy pomocy manipulacji socjotechnicznej kupczą naszym życiem (robiąc przysłowiową wodę z mózgu) tak jak akwizytor sprzedający wątpliwej przydatności i jakości rzecz.

Oszustwo jest zawsze oszustwem.
Jeżeli usprawiedliwiamy oszustwa i kłamstwa które padają .., to oznacza, że wybierzemy tego który nas najbardziej oszuka, po co te wybory robić.


Psują wszystko i mówią, że naprawiają Polskę, a się pytam kto ją popsuł i a może to jest naprawa gwarancyjna? Biją pianę, by karawana mogła jechać dalej. Już sami uwierzyli w swój wirtualny zmanipulowany świat.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KN
Gość


PostWysłany: Nie 13:36, 01 Lip 2012    Temat postu:

co należy zrobić z tonącym urzędnikiem skarbowym????

?????????????????????????????


NIC !!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Obscenic
Gość


PostWysłany: Pon 9:53, 23 Lip 2012    Temat postu:

Jednym słowem, im gorzej, tym lepiej?
Żeby odpowiedzieć trzeba zdefiniować pojęcie “gorzej”, bo dla mnie “gorzej’ jest jak utrzymuje się iluzję jako pretekst pod który okrada się ludzi i zmusza do porzucenia w poszukiwaniu chleba.

Polskiego państwa nie ma, jak dekorację się przewrócą to ludzi eto zobaczą i być może będą chcieli to zmienić (chociaż osobiście wątpię, bo Polacy to pojęcie tak abstrakcyjne, że nawet nie umiałbym określić ilu ich jest, czy w ogóle jeszcze jacyś istnieją.

Zatem lepiej zmniejszyć pulę pieniędzy która jest pod różnymi pretekstami rozkradana i pozwolić tym co tu jednak zostali żyć.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MP
Gość


PostWysłany: Pon 10:12, 23 Lip 2012    Temat postu:

Byłam dzisiaj w Poliklinice MSWiA w Koszalinie na pobraniu krwi. Wchodząc do tzw. laboratorium najpierw poczułam przeciąg, który "pomógł" mi zamknąć drzwi. Na co pani laborantka (niby nie do mnie) głośno burknęła. Ach ci ludzie, od samego rana trzaskają drzwiami!!!

Spokojnie odpowiedziałam: trzaskają bo jest przeciąg.
Laborantka na to: przecież na dwoirze nie ma wiatru!!!
Ja: do zrobienia przeciągu niepotrzebny jest wiatr na dworze, wystarczy różnica ciśnień powietrza na dworze z powietrzem w budynku.

Laborantka nic nie odpowiedziała, tylko z mokrymi rękami do mnie i dalej szukać za żyłami do kłucia.

Proszę założyć rekawiczki - ja na to
Laborantka: przecież widziała pani, że myłam ręce.
Ja: Proszę założyć rękawiczki ochronne, bo taki jest wymóg. Też jestem pracownikiem słuzby zdrowia i wiem, co mówię.

Laborantka wzięła parę rękawiczek i zaczała je zakładać , ale coś jej to marnie wychodziło bo ręka nie chciała do niej wejść.

W tym momencie zobaczyłam, że prawie na każdym palcu obu rąk pani laborantka miała złoty pierścionek. Jeden z nich był dosyć pokażny i (trudno się dziwić) przeszkadzał w założeniu rękawiczki.

Laborantka zdenerwowała się i warknęła do koleżanki: obsłuż panią, a następnie trzakając drzwiami poszła do innego pomieszczenia.

Druiga laborantka bez słowa założyła z trudem rękawiczki , bo też miała na obu dłoniach po kilka złotych pierscionków, ale te były trochę mniejsze, więc łatwiej poszło.

Mam pytania do dyrektora/komentanta polikliniki MSWiA w Koszalinie:

1. Czy laboratorium w pańskiej klinice to odpowiednie miejsce do obnoszenia się ze złotą biżuterią?

2. Czy w pańskiej klinice nie obowiązują przepisy dot. bezpieczeństwa i higieny pracy?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prawda
Gość


PostWysłany: Czw 9:32, 02 Sie 2012    Temat postu:

Mało wam złodzieje ? Emerytów okradliscie sk,wysyny złodziejska waloryzacją ,moze podzielicie się złodzieje swoimi "lodami kreconymi" z biednymi,zamiast wyć o następne lody ??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kkk
Gość


PostWysłany: Wto 16:36, 07 Sie 2012    Temat postu:

Amber Gold to sponsor filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie, darczyńca gdańskiego zoo, partner internetowego wydania dziennika „Rzeczpospolita”, faworyt prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zleceniodawca usług dla syna premiera Donalda Tuska. Właścicielem firmy jest Marcin Plichta vel Stefański, ... rozwiń całośćskazany prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwa. Jak to było możliwe, że przez ponad dwa lata na rynku finansowym działała parabankowa firma, która nie ujawniła ani sprawozdania, ani faktycznego majątku, a na dodatek jej szefem jest osoba skazana za przestępstwo finansowe
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewcia
Gość


PostWysłany: Wto 16:43, 07 Sie 2012    Temat postu:

»A jaki to przepis mówi, że osoba skazana prawomocnym wyrokiem do końca życia ma pozostać bezrobotna?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~parseck
Gość


PostWysłany: Wto 16:44, 07 Sie 2012    Temat postu:

»Nie, Ewuniu. Taka osoba nie ma być bezrobotna. Taka osoba ma, korzystając ze swoich POlitycznych POwiązań z obecną władzą, naciągnąć kilkadziesiąt tysięcy klientów na mniej lub bardziej grubą forsę. Najważniejsze, że pracuje dla PO, może przekręcać ile się da. Prawda ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek
Gość


PostWysłany: Pią 22:43, 14 Wrz 2012    Temat postu:

Prowadze dzialanosc gospodarcza i naiwnie wierzac ze doczekam sie emerytury place nie najnisza skladke Moja skladka tzw zdrowotna wynosi okolo 500 zlotcyh miesiecznie .

Musze sie powaznie zastanowic czy jest jakikowiek sens placenia wyzszych skladek od minimalnych . Przeciez gdy zostanie mi od ... rozwiń całośćsamej tylko skladki zdrowotnej 400 zlotych to za rak da mi to bez odsetek 4800 zl a za 10 lat 48000 .

Tylko na samej skladce zdrowotnej tyle moge zaoszczedzic. Naprawde nie dziwie sie tej kobiecie , ktora pyta , po co placimy skladki kiedy gdy zachorujemy kaze sie nam albo umierac , albo zyc w bolu i kalectwie ( dopoki sie da) , albo placic za leczenie , to po placimy skladki zdrowotne?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 8:02, 28 Wrz 2012    Temat postu:

Uważam, ze pani prezes PSD w Koszalinie, zamiast kluczyć i bronić - jak się dziś okazało - nieprawdziwych słów - powinna przyznać, że zostały wtedy wypowiedziane, może w dobrej wierze, ale niestety mocno na wyrost i niestety nie do końca opierały się na prawdzie.

Zamiast mówić o tym, że cyt. "nie mam problemu ze słowem przepraszam", powinna najzwyczajniej w świecie przeprosić i wyrazić ubolewanie. Ponadto, właśnie dlatego, że temat jest niezwykle drastyczny, wymaga on dzisiaj wyjątkowej kultury i precyzji w komentarzach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.glikemia.fora.pl Strona Główna -> Pochwała sukcesu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin